Antalya’nın Manavgat ilçesinde Şiddetli Yağış

Aralık 17, 2010 Yazan  
Katagori Manavgat Haberleri


Antalya’nın Manavgat ilçesinde dün akşam saatlerinden bu yana devam eden aşırı yağış sonucu taşkın suları altında kalan Dolbazlar Köprüsü’nde minibüste mahsur kalan öğrenciler, jandarma ve belediye ekiplerince tahliye edildi. Edinilen bilgiye göre, aşırı yağış nedeniyle Manavgat’a bağlı Dolbazlar köyünde Naras deresinin yükselmesi üzerine köprü üzerinde taşkın meydana geldi. Akşam saatlerinde Manavgat’tan Dolbazlar köyüne dönen öğrenci servisi Dolbazlar Köprüsü’nde mahsur kaldı. Manavgat Kaymakamı Hacı İbrahim Türkoğlu, yaptığı açıklamada, öğrencilerin Manavgat İlçe Jandarma ve Manavgat Belediyesi ekipleri tarafından tahliye edildiğini, minibüsün ise kepçe ile çekildiğini söyledi. Vatandaşları aşırı yağış sonucu oluşabilecek sel ve su baskınlarına karşı uyaran Kaymakam Türkoğlu, özellikle Manavgat Irmağı kenarında ev ve iş yerleri bulunanların gerekli önlemleri almalarını istedi. Manavgat Irmağı’nda su seviyesinin saniyede 860 metreküp olduğunu belirten Türkoğlu, DSİ yetkililerinin gece boyunca çalışmalarını sürdüreceğini söyledi.

- AKSEKİ’DE HASTANE BAHÇESİNİ SU BASTI-

Bu arada Antalya’nın Akseki ilçesinde dört gündür devam eden şiddetli yağış sonucu Devlet Hastanesinin bahçesini su bastı. Şiddetli yağışın derelerinde taşırması sonucu Akseki Devlet Hastanesinin çevresinde bulunan istinat duvarı yıkıldı. Dere yatağından hastane bahçesine dolan su ise baskına neden oldu. Su baskını nedeniyle hastaneye giriş çıkışlar zorlukla yapıldı.

Akseki Belediye Başkanı Mehmet Gölcü, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ‘Bugüne kadar görmediğimiz derecede şiddetli şekilde yağmur yağdı. Dere yatağının taşmasıyla istinat duvarı yıkıldı ve su devlet hastanesinin bahçesini bastı. Yağış durunca gerekli çalışmaları yapacağız’ dedi.

Kaynak: ANTALYA (Anadolu Ajansı)

Yorumlar